Gruppen 5-8 - VR Nils Niermann Cup
28.12.2019 16:00 Uhr - Groups
Gruppen 5-8 - VR
Fortschritt: 60 / 60 Partien (100,00%) gespielt Race to: 5 Disziplin: 9-Ball
Matches group 1  ( 100,00% )
 
T Player 1 Player 2
  Ka. Dedem  -  Ol. Röleke 1 : 5  
  Ro. Schneider  -  Jö. Trowski 4 : 5  
  An. Klopotek  -  Sv. Dedic 5 : 0  
 
  Ka. Dedem  -  Jö. Trowski 3 : 5  
  Ro. Schneider  -  Sv. Dedic 5 : 1  
  An. Klopotek  -  Ol. Röleke 3 : 5  
 
  Ka. Dedem  -  Sv. Dedic 5 : 3  
  Ro. Schneider  -  An. Klopotek 5 : 4  
  Jö. Trowski  -  Ol. Röleke 5 : 2  
 
  Ka. Dedem  -  An. Klopotek 5 : 3  
  Ro. Schneider  -  Ol. Röleke 3 : 5  
  Sv. Dedic  -  Jö. Trowski 4 : 5  
 
  Ka. Dedem  -  Ro. Schneider 3 : 5  
  An. Klopotek  -  Jö. Trowski 2 : 5  
  Sv. Dedic  -  Ol. Röleke 2 : 5  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Jörg Trowski GER 5 5 25 15 +10
Oliver Röleke GER 5 4 22 14 +8
Ronny Schneider GER 5 3 22 18 +4
Karsten Dedem GER 5 2 17 21 -4
Anja Klopotek GER 5 1 17 20 -3
Svetlana Dedic GER 5 0 10 25 -15
Matches group 2  ( 100,00% )
 
T Player 1 Player 2
  He. Schaaf  -  Th. Christ 5 : 1  
  Jaszczerski  -  Jö. Peitz 5 : 0  
  Schmidthaus  -  Da. Halbauer 5 : 0  
 
  He. Schaaf  -  Jö. Peitz 5 : 0  
  Jaszczerski  -  Da. Halbauer 5 : 0  
  Schmidthaus  -  Th. Christ 3 : 5  
 
  He. Schaaf  -  Da. Halbauer 5 : 0  
  Jaszczerski  -  Schmidthaus 1 : 5  
  Jö. Peitz  -  Th. Christ 0 : 5  
 
  He. Schaaf  -  Schmidthaus 2 : 5  
  Jaszczerski  -  Th. Christ 2 : 5  
  Da. Halbauer  -  Jö. Peitz 5 : 0  
 
  He. Schaaf  -  Jaszczerski 3 : 5  
  Schmidthaus  -  Jö. Peitz 5 : 0  
  Da. Halbauer  -  Th. Christ 0 : 5  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Markus Schmidthaus GER 5 4 23 8 +15
Thorsten Christ GER 5 4 21 10 +11
Herbert Schaaf GER 5 3 20 11 +9
Horst Jaszczerski GER 5 3 18 13 +5
Daniela Halbauer GER 5 1 5 20 -15
Jörg Peitz GER 5 0 0 25 -25
Matches group 3  ( 100,00% )
 
T Player 1 Player 2
  Halbauer, geb.  -  No. Leisner 5 : 4  
  Santourlidis  -  Mi. Welley 4 : 5  
  Bj. Ghyselen  -  St. Wallrafen 5 : 1  
 
  Halbauer, geb.  -  Mi. Welley 5 : 2  
  Santourlidis  -  St. Wallrafen 5 : 4  
  Bj. Ghyselen  -  No. Leisner 5 : 0  
 
  Halbauer, geb.  -  St. Wallrafen 5 : 1  
  Santourlidis  -  Bj. Ghyselen 4 : 5  
  Mi. Welley  -  No. Leisner 5 : 3  
 
  Halbauer, geb.  -  Bj. Ghyselen 2 : 5  
  Santourlidis  -  No. Leisner 1 : 5  
  St. Wallrafen  -  Mi. Welley 3 : 5  
 
  Halbauer, geb.  -  Santourlidis 5 : 4  
  Bj. Ghyselen  -  Mi. Welley 5 : 4  
  St. Wallrafen  -  No. Leisner 5 : 1  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Björn Ghyselen BEL 5 5 25 11 +14
Da. Halbauer, geb. Pütz GER 5 4 22 16 +6
Michael Welley GER 5 3 21 20 +1
Si. Santourlidis GRE 5 1 18 24 -6
Stefan Wallrafen GER 5 1 14 21 -7
Norbert Leisner GER 5 1 13 21 -8
Matches group 4  ( 100,00% )
 
T Player 1 Player 2
  An. Demeter  -  Se. Bock 5 : 4  
  Wo. Kessenich  -  Ch. Rüde 5 : 2  
  Jo. Klass  -  Ma. Rolf 5 : 1  
 
  An. Demeter  -  Ch. Rüde 5 : 1  
  Wo. Kessenich  -  Ma. Rolf 5 : 4  
  Jo. Klass  -  Se. Bock 4 : 5  
 
  An. Demeter  -  Ma. Rolf 5 : 0  
  Wo. Kessenich  -  Jo. Klass 5 : 3  
  Ch. Rüde  -  Se. Bock 5 : 4  
 
  An. Demeter  -  Jo. Klass 4 : 5  
  Wo. Kessenich  -  Se. Bock 5 : 4  
  Ma. Rolf  -  Ch. Rüde 1 : 5  
 
  An. Demeter  -  Wo. Kessenich 1 : 5  
  Jo. Klass  -  Ch. Rüde 5 : 0  
  Ma. Rolf  -  Se. Bock 3 : 5  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Wolfgang Kessenich GER 5 5 25 14 +11
Josef Klass GER 5 3 22 15 +7
Angelo Demeter GER 5 3 20 15 +5
Sebastian Bock GER 5 2 22 22 0
Christian Rüde GER 5 2 13 20 -7
Marion Rolf GER 5 0 9 25 -16
Sp=Matches, S=Victories, +=Won games, -=Loose games, dif= +/- -Differece, HB=Highest break
Victories, difference, won games, direct encounter, drawing lots/playoff match